Gmina Regnów

Odnośniki

Data

Piątek 19 Października 2018

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Odnośniki

Odnośnik

Treść

Spotkanie dla mieszkańców Program Priorytetowy „CZYSTE POWIETRZE”

Spotkanie dla mieszkańców

 Program Priorytetowy „CZYSTE POWIETRZE”

 

Wójt Gminy Regnów informuje, że 03.10.2018r. o godzinie 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Regnowie organizowane jest spotkanie informacyjne mające na celu zaprezentowanie programu „Czyste powietrze” realizowanego przez Ministerstwo Środowiska.

Jest to program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery wytwarzanych przez instalacje grzewcze jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W ramach realizacji programu możliwe będą między innymi: zakupy kotłów niskoemisyjnych na paliwa stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów olejowych, kotłów gazowych kondensacyjnych, pomp ciepła odbierających ciepło z powietrza, pomp ciepła odbierających ciepło z gruntu lub wody wraz z przyłączami. Dofinansowaniem objęta będzie także termomodernizacja budynków mieszkalnych i wymiana stolarki zewnętrznej.

Pomoc udzielana będzie w formie dotacji i/lub pożyczek za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wszystkich zainteresowanych przedmiotowym Programem zapraszam na spotkanie.

 

                                       Wójt Gminy Regnów

                                          /-/ Tomasz Wojdalski

Debata w ramach programów 'Razem Bezpieczniej" i "Dzielnicowy bliżej nas"

W ramach programów „Razem Bezpieczniej" i „Dzielnicowy bliżej nas" Komendant Powiatowy Policji w Rawie Mazowieckiej organizuje debatę dla mieszkańców powiatu pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ".

Do udziału w tym przedsięwzięciu jako prelegenci zaproszeni zostali, oprócz policjantów przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tematyka wystąpień będzie obejmowała szeroko rozumiane bezpieczeństwo z powiecie. W związku z tym zapraszamy do udziału w debacie, która odbędzie się dnia 24 kwietnia 2017 roku w godzinach 10.00-13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej.

 

Odnośnik

Banery