Gmina Regnów

Odnośniki

Data

Niedziela 19 Września 2021

Imieniny

Januarego, Konstancji, Teodora

Wyszukiwarka

Odnośniki

Odnośnik

Treść

Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy!

Na kanela youtube pojawił się film dot. Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz możliwość składania deklaracji od 1 lipca 2021 roku.


Link do filmu znajdziecie państwo tu:  https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk


Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej:www.zone.gunb.gov.pl

Informacja Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024.

Informacja

 

Szanowni Państwo

 

 Urząd Gminy w Regnowie informuje, iż z dniem 16 kwietnia 2021 r.  rozpoczyna akcję dystrybucji maseczek ochronnych otrzymanych z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych.  Maseczki będzie można odebrać w Urzędzie Gminy w  Regnowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30, oraz  u sołtysów podczas wpłacania raty podatku.

Dla każdego mieszkańca przewidziane są 3 maseczki.

Serdecznie zapraszamy po odbiór maseczek ochronnych.

 

Wójt Gminy Regnów

Mariusz Cheba

"500+" - Nowy okres świadczeniowy – nowe wnioski

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Regnowie informuje, że od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Od 1 lutego 2021 r. będą przyjmowane wnioski online: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl, na  świadczenia wychowawcze na okres zasiłkowy 2021/2022.

Natomiast od 1 kwietnia 2021 r. będzie można również składać wnioski w wersji papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Regnowie.

Terminy wypłat świadczenia „500+”

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Ośrodka lub pod numerem telefonu 46 813-16-63  w godzinach od 7.30  do 15.30.

TRANSPORT MIESZKAŃCÓW DO PUNKTU SZCZEPIEŃ PRZECIWKO WIRUSOWI SARC-COV-2 NA TERENIE GMINY REGNÓW

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 na terenie  Gminy Regnów oraz uruchamianiem przez administrację rządową szczepień dla kolejnych grup społecznych, Gmina Regnów zgodnie z aktualnymi zaleceniami rządowymi świadczyć będzie usługę transportu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na terenie Gminy Regnów dla uprawnionych pacjentów.

Do skorzystania z transportu uprawnieni są  mieszkańcy Gminy Regnów:

 • posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub posiadający odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
 • powyżej 70 roku życia, mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania,
 • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Uprawnieni mieszkańcy Gminy Regnów chcący skorzystać z transportu mogą kontaktować się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30-15.30, pod numerem telefonu:

46 813 16 23

Prosimy pamiętać, że Gminna Regnów nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia,   a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym.

Seniorom przypominamy, że od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia, mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem:

 • dedykowanej infolinii pod numerem: 989,
 • Internetowego Konta Pacjenta,
 • punktu szczepień NZOZ VITA – MED, Regnów 86

Szczegółowe informacje dostępne są na rządowej stronie pod adresem: www.gov.pl.

 

WYMAGANIA WETERYNARYJNE W OBSZARZE OBJĘTYM OGRANICZENIAMI (STREFA CZERWONA):

Wniosek o oszacowanie szkód w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych 2020

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW W SPRAWIE STRAT W UPRAWACH ROLNYCH SPOWODOWANYCH PRZEZ PRZYMROZKI WIOSENNE !!!

Wójt Gminy Regnów informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych w dniu 22 maja 2020r. przez przymrozki wiosenne. Wypełnione i czytelnie podpisane (imieniem i nazwiskiem) wnioski należy składać do urny ustawionej przy wejściu do Urzędu Gminy w nieprzekraczalnym terminie do 3 lipca 2020r.

Druki wniosków wraz z niezbędnymi załącznikami znajdują się na stronie internetowej oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Regnowie (stolik przy wejściu).

Do składanego wniosku należy dołączyć kopie wniosku o przyznanie płatności na rok 2020 składanego do ARiMR dot. producentów rolnych korzystających z płatności obszarowych, zwracając uwagę, aby suma powierzchni upraw w gospodarstwie była zgodna z powierzchnią zgłoszoną do dopłat bezpośrednich. Prosimy aby wniosek był trwale spięty z załącznikami lub w kopercie.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 46 813 16 23.

SPOTKANIA KONSULTACYJNE On Line dotyczące projektu PCI BUDOWY GAZOCIĄGU GUSTORZYN-WRONÓW Etap III Rawa Mazowiecka – Wronów

Komunikat ZUS

 • -
 • -

Dzieci uczą rodziców w domu!

 • -

Tytuł: Dzieci uczą rodziców w domu!

 

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania  darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.  

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Darmowe szkolenie DesignThinking

 • -

Dzień dobry, Stowarzyszenie LGD „Kraina Rawki” zwraca się z prośbą o zamieszenie na stronie internetowej Urzędu oraz profilu na portalu społecznościowym informacji o bezpłatnym szkoleniu on-line. Przesyłamy również plakat, który można zamieścić na drzwiach wejściowych do Urzędu. Poniżej informacja na stronę:

Koronawirus w Polsce odmienił rzeczywistość większości z nas. Szukacie sposobu na nudę?  A może chcecie wykorzystać wolny czas w efektywny sposób?  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Rawki” spieszy z pomocą!

LGD zaprasza na bezpłatne szkolenie „Design thinking - budowanie kompetencji przyszłości”.

Design thinking (myślenie projektowe) to prosta metoda stymulująca twórcze rozwiązywanie problemów i pozwalająca tworzyć zaskakujące idee. Ta metoda opiera się na wypracowaniu kreatywnego sposobu myślenia, który znajduje swoje zastosowanie nie tylko w szeroko rozumianym biznesie, ale również w codziennym życiu. Design thinking pozwala przyjrzeć się danemu problemowi niemal z każdej perspektywy, zaczynając od użytkownika/odbiorcy, a kończąc na aspektach czysto ekonomicznych.

Dla Kogo szkolenie?

Dla firm, osób planujących założyć działalność gospodarczą, fundacji, szkół, administracji - dla wszystkich organizacji, które poszukują innowacji, ale nie poprzez kopiowanie i powielanie tego co było, a przez wdrożenia oryginalnych rozwiązań opartych na głęboko rozpoznanych potrzebach użytkowników.

ZAPISY NA SZKOLENIE: https://forms.gle/qAaaM2Bd9nTyGW1K8

Więcej informacji i program szkolenia: https://www.krainarawki.eu/wez-udzial-w-szkoleniu-design-thinking-budowanie-kompetencji-  .

 

Życzenia Wielkanocne

 • -

Poczta Polska Informacja

 • -
 • -

Przedłużenie ważności orzeczeń lekarskich - ważny komunikat ZUS

 • -

Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS

 • -
 • -

Ulotka o aplikacji dla osób w kwarantannie domowej

 • -

Komunikat Wójta Gminy Regnów

 • -

PUNKT KONSULTACYJNY

PUNKT KONSULTACYJNY

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Regnów,

 

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną porady psychologiczne w ramach Punktu Konsultacyjnego udzielane będą przez psychologa wyłącznie telefonicznie

pod numerem tel. 519-609-404.

 

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa zrozumienie i wyrozumiałość.

 

 

                                                                                    Wójt Gminy

                                                                                     Mariusz Cheba

Zbiórka Azbestu

ZBIÓRKA AZBESTU

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją zadania polegającego na unieszkodliwieniu  wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Regnów,

Wójt Gminy Regnów informuje:

   do dnia 6 marca 2020 r. można składać wnioski o nieodpłatne wykonanie usług, obejmujących: odbiór, transport i unieszkodliwienie. Wzór wniosku można pobrać w pokoju nr. 5 urzędu gminy w Regnowie lub ze strony internetowej https://www.ugregnow.pl/zakładce aktualności.

 

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wniosków w Urzędzie Gminy w pokojach nr 5. w terminie do dnia 6 marca 2020 r.

 

AZBEST Wniosek dla mieszkańców (odbiór azbestu)

Informacja

Wójt Gminy Regnów zawiadamia, że w Urzędzie Gminy w Regnowie w pokoju nr 5 znajdują się protokoły dotyczące strat z tytułu suszy oraz mrozu. Protokoły można odbierać w godzinach 7.30 do 15.30. W celu uzyskania pomocy finansowej należy protokół przedstawić w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rawie Mazowieckiej.

KONKURS ZAPROJEKTUJ LOGO DLA GMINY REGNÓW

KONKURS ZAPROJEKTUJ LOGO DLA GMINY REGNÓW

Susza 2019

INFORMACJA   DLA  ROLNIKÓW

dotycząca szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy w 2019 roku.

 

 

 

 

Wójt Gminy Regnów informuje,  że rolnicy, których gospodarstwa poniosły szkody powstałe w wyniku suszy w zbożach jarych, ozimych, rzepaku, rzepiku, kukurydzy, roślin strączkowych oraz krzewach owocowych na glebie Kategorii I  oraz zbóż jarych Kategorii II  (bardzo podatnych na suszę), mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych od 22.07.2019 do 31.07.2019 r.

Szacowanie strat możliwe jest tylko i wyłącznie na wniosek poszkodowanego rolnika. Do poprawnie wypełnionego wniosku o szacowanie strat, należy dołączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na 2019 rok złożonego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wniosek o szacowanie szkód wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Gminy zakładka aktualności https://www.ugregnow.pl/68,aktualnosci (poniżej)

System monitoringu suszy rolniczej: http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/1013052/

Link do mapy Gminy z kategoriami gleb: http://polska.e-mapa.net?userview=9744

Jesteś w dziale Aktualności

Wybierz interesujący artykuł korzystając z rozwiniętego menu po lewej stronie

Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Regnów

Zaproszenie do skorzystania z oferty "Kreator Przedsiębiorczości", projekt realizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kraina Rawki"

W ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości" Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kraina Rawki" zaprasza organizacje pozarządowe i przedsiębiorców do skorzystania z oferty Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości tj.

stworzenia nowych lub zmodernizowania istniejących stron internetowych.

Oferta skierowana jest do 6 podmiotów mających siedzibę na terenie LGD "Kraina Rawki".

 

Warunki rekrutacji:

Siedziba podmiotu na terenie działania Stowarzyszenia LGD "Kraina Rawki".

1. Prowadzenie działalności gospodarczej lub działalności odpłatnej pożytku publicznego.

2. Zobowiązanie się do utrzymania serwisu w ciągu 5 lat od wdrożenia tj.

opłata za domenę i serwer.

3. Przygotowanie treści do zamieszczenia na stronie w ciągu miesiąca od konsultacji z firmą wdrażającą serwis.

4. Dostarczenie logotypu podmiotu w wersji wektorowej lub bitmapy bez tła.

5. Dostarczenie dobrej jakości zdjęć własnych, do których podmiot ma prawa autorskie.

6. Przesłanie formularza do 13.03.2019 r. godz. 15:00.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://goo.gl/forms/9VEqw6M7c4huLGbE3

 

 

 

 

Informacja dowody osobiste

Oświadczenie o wysokości sprzedaży alkoholu

Dyżury w pomocy psychologicznej w Regnowie 2019

Odnośnik

Banery