Spis Ludności

Konkurs,,SPisowy#TetrisChallenge"

Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do konkursu „Spisowy #TetrisChallenge”. Projekt zakłada popularyzację wiedzy na temat na Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
 
Zabawa ma za zadanie rozbudzenie kreatywności i pomysłowości uczestników, a także wytworzenie w społeczeństwie pozytywnej opinii o spisie powszechnym, zwiększenie zainteresowania dokonaniem samospisu oraz zbudowanie zaufania do rachmistrzów spisowych.

Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia promującego w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny zagadnienia związanego z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań (np. sposoby realizacji spisu, wyposażenie rachmistrza spisowego, publikacji wyników Narodowego Spisu Powszechnego). Zdjęcie musi być zrobione z góry, a osoby i rzeczy ułożone jak klocki na planszy w popularnej grze komputerowej Tetris.

Organizator wyłoni dziesięciu laureatów, którzy otrzymają dziecięcy Smartwatch z kamerą i lokalizatorem oraz zestaw gadżetów promujących Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Szczegóły konkursu na stronie https://lodz.stat.gov.pl/nsptetris 
 
 
  • Plakat przedstawia informacje dla uczniów klas I-III

Mobilny punkt spisowy!

Gminne Biuro Spisowe w Regnowioe informuję, że w dniu 15 sierpnia 2021 roku (niedziela) w godzinach 10.30-14.00 w Urzedzie Gminy w Regnowie będzie możliwość skorzystania z Mobilnego Punktu Spisowego. Wszystkie chetne osoby zostaną spisane przez rachmistrza spisowego. Zanim stawisz się w punkcie przygotuj:

  • Nr PESEL i nazwisko rodowe matki
  • Informację o powierzchni użytkowej mieszkania w m2
  • PESEL i datę urodzenia członków gospodarstwa domowego

Wszystkie chętne osoby serdeczniei zapraszamy!