Rozbudowa z przebudową świetlicy środowiskowej w Rylsku Dużym

Gmina Regnów realizuje projekt pn.: „Rozbudowa z przebudową świetlicy środowiskowej w Rylsku Dużym”.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku świetlicy środowiskowej w Rylsku Dużym, gm. Regnów, powiat rawski. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Rylsk Duży.

Zestawienie powierzchni budynku:

Powierzchnia zabudowy budynku świetlicy – 159,15m2, w tym:

  • istniejąca powierzchnia budynku – 62,94m2
  • projektowana rozbudowa budynku – 96,21m2

Powierzchnia zabudowy tarasu – 23,80m2

Zadanie obejmuje także wykonanie szczelnego bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe wraz z instalacją zewnętrzną (przyłączem) kanalizacji sanitarnej, utwardzenie terenu z kostki betonowej oraz ogrodzenie działki.

 Projektowana inwestycja ma na celu przebudowę pomieszczeń istniejącego budynku w celu wydzielenia toalet, pomieszczenia biurowego, pomieszczenia technicznego oraz rozbudowanie pomieszczenia sali i zaplecza kuchennego z pomieszczeniem magazynowym. Planowana inwestycja będzie miała bardzo duży wpływ na życie wszystkich mieszkańców miejscowości z terenu naszej gminy. Inwestycja ma przede wszystkim duże znaczenie dla społeczności lokalnej, ale przede wszystkim dla Koła Gospodyń Wiejskich w Rylsku Dużym, którego członkowie i członkinie chcą realizować swoje pasje kulinarne. KGW w Rylsku Dużym aktywnie uczestniczy w wielu konkursach kulinarnych zdobywając nagrody i dyplomy za swoje arcydzieła kulinarne. Wśród nagród i dyplomów możemy wymienić m.in. Dyplom z kwietnia 2023 za udział w Konkursie „Wielkanocna Baba z Łódzkiego”. Panie z KGW Rylsk Duży organizują także warsztaty podczas których społeczność lokalna, w tym dzieci i seniorzy biorą udział przygotowując dekoracje, ozdoby okolicznościowe z okazji przypadających w roku świąt (m.in. „Wielkanoce warsztaty plastyczne dla dzieci, Warsztaty Wielkanocna Palma i wiele innych). Oprócz warsztatów Panie z KGW organizują i przygotowują spotkania z mieszkańcami z okazji imprez okolicznościowych, tj. dnia dziecka, dnia kobiet, wigilia, spotkania wielkanocne, z seniorami i inne okolicznościowe. W świetlicy odbywają się także imprezy rodzinne.    

Po wykonaniu inwestycji z obiektu będą mogli korzystać, mieszkańcy miejscowości z terenu całej Gminy Regnów w każdym wieku: dzieci, młodzież, seniorzy, mamy z dziećmi. Wspólna aktywność mieszkańców będzie sprzyjać także budowaniu i utrzymaniu relacji lokalnych i społecznych, a także utrzymaniu zdrowia.

 Projekt finansowany z udziałem Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

Całkowita wartość inwestycji –   649 900,00 zł
Dofinansowanie  –  544.053,37

  • Logo Polski Ład
  • Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
  • Godło Polski
  • Tablica informacyjna