Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Plakat informujący i terminie naboru wniosków
  2021.10.01

  Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wystartował nabór

  2021.10.01

  Od 28 września 2021 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r. Wnioski o przyznanie pomocy przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można dostarczać do placówek Agencji osobiście lub przez upoważnioną osobę lub elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP, lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

 • Spieszmy się spisać-zostało już tylko 6 dni!
  2021.09.24

  Spieszmy się spisać-zostało już tylko 6 dni!

  2021.09.24

  Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju.

  Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie www.spis.gov.pl) lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

  Z osobami, które nie zdecydowały się skorzystać z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy czyli funkcjonariusz państwowy posiadający uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania wywiadów spisowych. Rachmistrzowi nie można odmawiać się udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.

  Grzywna za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej, który stanowi: „kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w art. 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

  Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, ze­stawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimi­zowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.

  Nie czekajmy – spiszmy się!

 • Gralika przedstawia napis ,,Dobry start 300+"
  2021.09.15

  Spotkanie z pracownikiem ZUS w sprawie świadczenia Dobry start 300+

  2021.09.15

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Regnowie zaprasza mieszkańców zainteresowanych programem świadczeń Dobry Start 300+, na spotkanie z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 września 2021 r., w godzinach 9.00 – 13.00, w świetlicy Urzędu Gminy w Regnowie. Pracownicy Zakładu Usług Społecznych udzielą niezbędnych informacji potencjalnym
  beneficjentom świadczenia Dobry Start 300+, założą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz pomogą wypełnić wniosek.
  Zainteresowanych mieszkańców spotkaniem, prosimy o przygotowanie ze sobą:
   - aktualny adres e-mail,
  - numer rachunku bankowego,
  - pełne dane szkoły, do której uczęszcza dziecko (pełna nazwa, adres)
  Jednocześnie przypominamy, że: Składanie wniosków od 1 lipca 2021 odbywa się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszyscy rodzice od 1 lipca mogą, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski online:
  -przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia
  -przez bankowość elektroniczną
  - przez portal PUE ZUS.
  Wnioski należy składać do 30 listopada. Więcej: https://www.gov.pl/web/rodzina/program-dobry-start-na-nowych-zasadach

Stronicowanie