Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Wójt Gminy Mariusz Cheba, Senator RP Rafał Ambrozik
  2021.11.24

  Gmina Regnów otrzymała środki z Rządowego Funduszu

  2021.11.24

  Gmina Regnów pozyskała środki  z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych -  Polski Ład na inwestycje drogowe, wodno-kanalizacyjne, modernizacje oświetlenia, termomodernizacje kompleksu budynków w wysokości  4 367 092,74 zł . Dziękujemy Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu  za przyznanie środków dla naszej gminy. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego, a w szczególności do Posła Grzegorza Wojciechowskiego, Senatora Rafała Ambrozika oraz Posła Roberta Telusa za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu funduszy dla naszego samorządu

 • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na szopkę ludową
  2021.11.19

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na szopkę ludową

  2021.11.19

  Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej ogłasza konkurs otwarty na „Szopkę ludową regionu rawskiego”, skierowany do uczniów szkół  podstawowych z Rawy Mazowieckiej i terenu powiatu rawskiego. Tradycyjna szopka ludowa – plastyczna praca własna, przestrzenna, wykonana dowolną techniką, wcześniej nie prezentowana i nie zgłaszana do innych konkursów. Prosimy, aby zwrócić uwagę na wykonywanie prac przy użyciu jak największej ilości surowców naturalnych: papieru, słomy, drewna itp.  Prace należy składać do 13 grudnia 2021 r.  w Muzeum Ziemi Rawskiej, ul. Łowicka 26, 96-200 Rawa Mazowiecka, które jest organizatorem konkursu. Szczegóły w regulaminie.

 • Badanie kontrolne w ramaach Narodowego Spisu Ludności 2021
  2021.11.02

  Badanie kontrolne w ramaach Narodowego Spisu Ludności 2021

  2021.11.02

  Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

  Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

  Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88, a dane zostaną zarejestrowane w specjalnie przygotowanej aplikacji. Pozyskane dane podlegają prawnej ochronie i są objęte tajemnicą statystyczną.

  Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Podobnie, jak w trakcie Spisu Powszechnego, ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl .

  Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

  grafika przedstawia informacje o badaniu kontrolnym w ramach Narodowego Spisy Ludności

 • Grafika przedstawia napisa ,,uwaga ważna informacja"
  2021.10.28

  Czasowe zawieszenie realizacji spraw z zakresu dowodów osobistych!

  2021.10.28

  W związku z wejściem w życie z dniem 07 listopada 2021 r. nowych dowodów osobistych - z odciskami palców oraz z podpisem posiadacza dowodu osobistego,  zawiadamiam, że w dniu 05 listopada 2021 r. (piątek) wnioski o wydanie dowodu osobistego oraz pozostałe sprawy z zakresu dowodów osobistych będą realizowane wyłącznie do godziny 12.00.

  Podyktowane jest to zablokowaniem dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych, w związku z planowanymi pracami serwisowymi, mającymi na celu wdrożenie rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie nowego dowodu osobistego.

  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Stronicowanie

baner toplayer
Baner porzedstawia informację o konultacjach społecznych w zakresie Strategii Gminy Regnów