Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Plakat przedstawia informacje o konkursie fotograficznym dla klas I-III szkoły podstawowej
  2021.09.14

  Konkurs,,Spisowy #TetrisChallenge"

  2021.09.14
  Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do konkursu „Spisowy #TetrisChallenge”. Projekt zakłada popularyzację wiedzy na temat na Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
  Zabawa ma za zadanie rozbudzenie kreatywności i pomysłowości uczestników, a także wytworzenie w społeczeństwie pozytywnej opinii o spisie powszechnym, zwiększenie zainteresowania dokonaniem samospisu oraz zbudowanie zaufania do rachmistrzów spisowych.
  Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia promującego w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny zagadnienia związanego z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań (np. sposoby realizacji spisu, wyposażenie rachmistrza spisowego, publikacji wyników Narodowego Spisu Powszechnego). Zdjęcie musi być zrobione z góry, a osoby i rzeczy ułożone jak klocki na planszy w popularnej grze komputerowej Tetris.
  Organizator wyłoni dziesięciu laureatów, którzy otrzymają dziecięcy Smartwatch z kamerą i lokalizatorem oraz zestaw gadżetów promujących Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
  Szczegóły konkursu na stronie https://lodz.stat.gov.pl/nsptetris
 • Plakat przedstawiający kobietę wyglądającą z okna pociągu
  2021.09.14

  Konkurs plastyczny oraz fotograficzny

  2021.09.14

  Uprzejmie informujemy, że Pan Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego w związku z ustanowieniem Roku 2021 jako „Europejski Rok Kolei” ogłosił dwa konkursy: Plastyczny oraz Fotograficzny. Konkurs Plastyczny Skierowany jest do Uczniów szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego, natomiast w konkursie Fotograficznym udział może wziąć każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej lub osoba fizyczna przebywająca na terenie Województwa Łódzkiego z zamiarem pobytu stałego, w odpowiedniej kategorii wiekowej od 15 do 18 roku życia lub powyżej 18 roku życia. Zgłoszenia udziału w konkursach i Zdjęcia Konkursowe należy nadsyłać w terminie do 15 października 2021 r. do godziny 12.00.

 • -
  2021.09.13

  Niewiele czasu zostało na ubieganie się o wsparcie na modernizację gospodarstw

  2021.09.13

  Do 20 września o pomoc w ramach PROW 2014-2020 mogą ubiegać się rolnicy zainteresowani modernizacją swoich gospodarstw. Wnioski można składać we wszystkich pięciu obszarach wsparcia. Biura powiatowe i oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski w ramach wydłużonego naboru na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Dokumenty można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w biurach. Można to zrobić również przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP. Więcej informacji na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: https://www.gov.pl/web/arimr.

 • 2021.09.10

  Akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

  2021.09.10

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rawie Mazowieckiej  informuje, że jesienna akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie powiatu rawskiego zaplanowana w dniach  9 – 23 września 2021 r. została przesunięta na miesiąc październik.

   

Stronicowanie