Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Plakat przedstawiajacy mężczyznę na tle zboża patrzącego na wyświetlacz tableta.
  2021.10.28

  Rolniku – unikaj upadków w gospodarstwie rolnym i weź udział w konkursie KRUS

  2021.10.28

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza wszystkich rolników do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Testowym z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – „Rola Rolnika, by upadku unikał”, który przebiega w formule on-line i dzięki któremu można sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie. Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS może rejestrować się na stronie internetowej:  https://bezpieczenstwo.krus.gov.pl  Po założeniu konta uczestnik uzyska dostęp do testu wiedzy składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Uczestnicy, którzy zaznaczą najwięcej poprawnych odpowiedzi, w najkrótszym czasie otrzymają nagrodę w postaci myjki ciśnieniowej o wartości ok. 500 zł. Do wygrania 100 urządzeń. Test można rozwiązywać do 20 listopada 2021 r.

   

 • Grafika przedstawia napis zaproszenie na spotkanie
  2021.10.21

  Komunikat dla interesariuszy budowy gazociągu Gustorzyn – Wronów Etap III Rawa Mazowiecka - Wronów

  2021.10.21

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w związku z rozpoczynającym się procesem przejmowania nieruchomości na czas budowy gazociągu DN 1000 Gustorzyn Wronów Etap III Rawa Mazowiecka – Wronów, zaprasza mieszkańców gminy Regnów - właścicieli nieruchomości znajdujących się w obszarze pasa budowlano-montażowego inwestycji na spotkanie w dniu 3 listopada 2021 r. (środa) o godzinie 16:00 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Regnowie, Regnów 96.
  W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wykonawcy robót budowlanych, którzy przedstawią w jaki sposób planują prowadzić prace budowlane oraz dokonać zabezpieczenia i późniejszego odtworzenia instalacji sadowniczych.
  Wszelkie uwagi i pytania dotyczące projektu można przesyłać na adres poczty elektronicznej: komunikacja.tarnow@gaz-system.pl.
  Więcej informacji o projekcie: www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy.

 • Plakat przedstawiający pola
  2021.10.18

  Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

  2021.10.18

  18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników. Zaliczki będą wypłacane na najwyższym dopuszczonym w UE poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wyniosą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych – 85 proc. należnych dopłat. Agencja wszelkie środki przekazuje wyłącznie na konta, które zostały wskazane przez rolników we wnioskach o wpis do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne. Zachęcamy rolników oczekujących na wypłatę zaliczek, aby sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane w tym zakresie. Jeżeli numer konta będzie nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące numeru rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast od 1 grudnia br. rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW. W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld złotych. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. wynosi nieco ponad 3 mld zł.

 • Plakat przedstawiający szczegóły forum: miejsce, data, godzina
  2021.10.15

  XIV Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2021

  2021.10.15

  Już za kilkunaście dni ruszy  kolejna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2021! Wydarzenie organizowane przez Województwo Łódzkie odbędzie się  w dn. 27 – 29 października br. w hotelu VH Andel’s Łódź, ul. Ogrodowa 17. W tym roku w formule hybrydowej, łączącej tradycyjne obrady z transmisją online (dostępną na stronie www.forum. lodzkie.pl)  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
  Europejskie Forum Gospodarcze to ciekawe tematy, wykłady motywacyjne, networking oraz kilkudziesięciu znakomitych prelegentów ze świata biznesu, nauki i samorządu. Forum będzie miejscem interesujących spotkań również dla pionierów i innowatorów różnych branż, a urozmaicona oferta tematyczna i znakomici goście sprawią, że wydarzenie stanie się doskonałą przestrzenią do fascynujących rozmów i wymiany doświadczeń.Bliższe informacje ponizej : www.forum.lodzkie.pl

   

Stronicowanie

baner toplayer
Baner porzedstawia informację o konultacjach społecznych w zakresie Strategii Gminy Regnów