Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Spieszmy się spisać-zostało już tylko 6 dni!
  2021.09.24

  Spieszmy się spisać-zostało już tylko 6 dni!

  2021.09.24

  Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju.

  Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie www.spis.gov.pl) lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

  Z osobami, które nie zdecydowały się skorzystać z możliwości samospisu przez Internet lub telefon, będzie kontaktował się rachmistrz spisowy czyli funkcjonariusz państwowy posiadający uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania wywiadów spisowych. Rachmistrzowi nie można odmawiać się udzielenia informacji, ponieważ każde takie zdarzenie odnotowywane jest jako odmowa udziału w spisie powszechnym i może skutkować karą grzywny.

  Grzywna za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej, który stanowi: „kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w art. 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

  Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, ze­stawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Zebrane dane są anonimi­zowane i w takiej postaci są dalej przetwarzane.

  Nie czekajmy – spiszmy się!

 • Gralika przedstawia napis ,,Dobry start 300+"
  2021.09.15

  Spotkanie z pracownikiem ZUS w sprawie świadczenia Dobry start 300+

  2021.09.15

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Regnowie zaprasza mieszkańców zainteresowanych programem świadczeń Dobry Start 300+, na spotkanie z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 września 2021 r., w godzinach 9.00 – 13.00, w świetlicy Urzędu Gminy w Regnowie. Pracownicy Zakładu Usług Społecznych udzielą niezbędnych informacji potencjalnym
  beneficjentom świadczenia Dobry Start 300+, założą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz pomogą wypełnić wniosek.
  Zainteresowanych mieszkańców spotkaniem, prosimy o przygotowanie ze sobą:
   - aktualny adres e-mail,
  - numer rachunku bankowego,
  - pełne dane szkoły, do której uczęszcza dziecko (pełna nazwa, adres)
  Jednocześnie przypominamy, że: Składanie wniosków od 1 lipca 2021 odbywa się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszyscy rodzice od 1 lipca mogą, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski online:
  -przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia
  -przez bankowość elektroniczną
  - przez portal PUE ZUS.
  Wnioski należy składać do 30 listopada. Więcej: https://www.gov.pl/web/rodzina/program-dobry-start-na-nowych-zasadach

 • Plakat przedstawia informacje o konkursie fotograficznym dla klas I-III szkoły podstawowej
  2021.09.14

  Konkurs,,Spisowy #TetrisChallenge"

  2021.09.14
  Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do konkursu „Spisowy #TetrisChallenge”. Projekt zakłada popularyzację wiedzy na temat na Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
  Zabawa ma za zadanie rozbudzenie kreatywności i pomysłowości uczestników, a także wytworzenie w społeczeństwie pozytywnej opinii o spisie powszechnym, zwiększenie zainteresowania dokonaniem samospisu oraz zbudowanie zaufania do rachmistrzów spisowych.
  Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia promującego w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny zagadnienia związanego z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań (np. sposoby realizacji spisu, wyposażenie rachmistrza spisowego, publikacji wyników Narodowego Spisu Powszechnego). Zdjęcie musi być zrobione z góry, a osoby i rzeczy ułożone jak klocki na planszy w popularnej grze komputerowej Tetris.
  Organizator wyłoni dziesięciu laureatów, którzy otrzymają dziecięcy Smartwatch z kamerą i lokalizatorem oraz zestaw gadżetów promujących Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
  Szczegóły konkursu na stronie https://lodz.stat.gov.pl/nsptetris

Stronicowanie