Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Grafika przedstawia węgiel
  2022.10.21

  Sprzedaż węgla przez Gminę

  2022.10.21

  W związku z pismem Wojewody Łódzkiego i prowadzonymi przez Rząd pracami nad ustawą regulującą dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego, Wójt Gminy Regnów  zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o zgłaszanie zapotrzebowania na węgiel kamienny na najbliższy sezon grzewczy. Pozwoli to określić skalę potrzeb gospodarstw domowych w Gminie na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie gminy.

  Zapotrzebowanie na zakup węgla zainteresowani mieszkańcy mogą składać w następujący sposób:

  - osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Regnów

  - telefonicznie: 46 813-16-23

  Przy zgłoszeniu podajemy: imię i nazwisko, adres, ilość ton, rodzaj węgla

  Termin składania zapotrzebowania – do dnia 25 października 2022 r. (wtorek) do godziny 12.00

  Uwaga!

  Złożone zapotrzebowanie nie rodzi roszczenia o sprzedaż węgla. Jest tylko analizą potrzeb mieszkańców. Po zebraniu tych informacji Urząd podejmie decyzję w zakresie uruchomienia procedury związanej z dystrybucją węgla przez Nasz samorząd.

 • 2022.10.20

  Profilaktyka Jodowa

  2022.10.20

  Przygotowanie planu dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego jest standardową prewencyjną procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która informuje, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski. Nie ma więc podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu. W celu zabezpieczenia ludności na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego z uwolnieniem radioaktywnego jodu, realizując podstawowe zadania o charakterze informacyjnym Urząd Gminy w Regnowie informuje, iż miejscem wydawania jodku potasu będzie Urząd Gminy  w Regnowie.

   

 • Grafika przedstawia znak zakaz wjazdu ze szlabanem oraz informację ,, Uwaga! Droga zamknięta"
  2022.10.20

  Zamknięcie drogi Zuski-Rylsk Mały

  2022.10.20
  Uwaga kierowcy!
  Urząd Gminy w Regnowie informuje, że w związku z modernizacją drogi odcinek Zuski-Rylsk Mały do dnia 25 października zostanie zamknięty.
  Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności!
 • Kolej Wąskotorowa
  2022.10.19

  Ruszają badania dotyczące przyszłości Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała.

  2022.10.19

  Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała to jeden z przykładów wyjątkowego dziedzictwa kulturowego województwa łódzkiego. Licząca już 107 lat 50-kilometrowa linia oraz zabytkowa infrastruktura wymagają ochrony i naprawy dla kolejnych pokoleń. Samorząd Województwa Łódzkiego chce ocalić tę kolej, aby jak najdłużej woziła pasażerów. O tym, czy będą to tylko kursy turystyczne, czy Kolej Rogowska zostanie włączona do regularnych przewozów, zdecydują sami mieszkańcy Łódzkiego.

Stronicowanie

baner toplayer
KOMUNIKAT ODNOŚNIE WODY