Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2023.04.13

  Dzień Otwarty Zakładu ZGO Pukinin!

  2023.04.13

  Zapraszamy na Dzień Otwarty Zakładu ZGO Pukinin! Początek akcji  29.04.2023 r. tj. sobota, godz. 10:00. Przygotowaliśmy garść atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników: • Możliwość zwiedzenia Zakładu z przewodnikiem – zobaczysz, co się dzieje z odpadami po odebraniu ich z naszych gospodarstw domowych, jak je przerabiamy i co dzieje się z nim dalej, jak działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jak z odpadów biodegradowalnych produkujemy polepszacz glebowy Pukinin-ek itd,
      • Stoiska edukacyjne,
      • Dla najmłodszych gry plenerowe,
      • Edukacyjna śmieciarka MIECIA.

 • 2023.04.12

  STOP NIELEGALNEJ EKSPLOATACJI - NIE WYDOBYWAJ BEZ KONCESJI

  2023.04.12

  Okręgowy Urząd Górniczy w Kielcach prowadzi kampanię informacyjną pod nazwą #StopNielegalnejEksploatacji mającą na celu budowanie świadomości społecznej w zakresie możliwości i warunków wydobywania piasku i żwiru z przeznaczeniem dla zaspokojenia potrzeb własnych osoby fizycznej i wyeliminowania procederu prowadzenia eksploatacji bez wymaganej koncesji. Pragniemy wskazać, że posiadając na swojej nieruchomości piasek i żwir oczywiście możesz je wydobywać ale pod pewnymi warunkami wynikającymi z obowiązującego prawa.

 • 2023.04.05

  Konkurs „EKO designer Wnętrz”

  2023.04.05

  Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie „EKO designer Wnętrz”. Konkurs dedykowany jest dla osób pełnoletnich z terenu województwa łódzkiego lub pełnoletnich osób fizycznych przebywających na terenie Województwa Łódzkiego z zamiarem pobytu stałego. Konkurs ma na celu rozwijanie wśród uczestników zmysłu artystycznego i kreatywnego myślenia w obszarze ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem aspektów gospodarki obiegu zamkniętego, zwiększanie świadomości potrzeby zmiany nawyków, poprzez wprowadzenie w życie zasad racjonalnego gospodarowania surowcami i odpadami oraz powtórnego ich wykorzystania.Tematem konkursu „EKO Designer Wnętrz” jest zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką mebla lub przedmiotu stanowiącego wyposażenie wnętrza wykonanego zgodnie z zasadą upcyklingu, który ma charakteryzować się użytecznością i funkcjonalnością.  Uczestnicy Konkursu mogą nadsyłać prace, wykonane zgodnie z Regulaminem Konkursu, do dnia 31.05.2023 roku.